Maltepe İngilizce Kursu

Yaz Fırsatı %50 İndirim


Ücretsiz Seviyenizi Belirleyin

Ücretsiz seviyenizi belirleyin, Ekstra İndirim Kazanın. Amerikan Kültür Kalitesiyle İngilizce öğrenin.

FCE Eğitimi

First Certificate, dünyada popüler hale gelen sınav türlerinden sadece bir tanesidir. Dil yeterliliğimizi sunabileceğimiz yaygın olan sınav türlerindendir.  B2 First olarak da geçmektedir.  FCE sınavı, ana diliniz İngilizce değilse yurtdışında eğitiminize ve çalışmanıza yardımcı olur. Avrupa Dil Portfolyosu’nda B2 seviyesinde İngilizce düzeyine denk gelmektedir.

 FCE Testinin diğer sınavlardan (TOEFL, IELTS) farklı olan bir özelliği ise geçerliliğinin süresiz olmasıdır. Belli başı ülkelerde(Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda, Kanada, İngiltere, Avustralya) yurtdışı başvuruları için üniversiteler tarafından kabul görür.

Maltepe İngiliz Kültür sizi bu sınava profesyonel bir şekilde, uzman eğitim kadrosu ile en iyi düzeyde hazırlamaktadır. B2 First’e girebilmek için İngilizce seviyenizin sağlaması gereken aşamalar vardır. Bu aşamalarda başarılı olabilmeniz için Maltepe İngiliz Kültür sizi ileriye taşıyacak teknik eğitimler ile özel programlar yaparak istediğiniz puanı almayı hedefler.

FCE SINAVI KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞUR

FCE First Certificate sınavı, yazma, İngilizce kullanımı, okuma, konuşma, dinleme olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır. Okuma ile İngilizce kullanımı bölümleri bir arada gerçekleştirilmektedir.

 

Okuma Bölümü:

·        1 saat 15 dakikadan oluşan İngilizce Okuma ve Kullanımı 7 bölümden oluşmaktadır. Yoğunluklu dil bilgisi ve kelime haznesine odaklanılan İngilizce kullanımı ile cümleleri anlamanızı test eden bir bölümdür.

Yazma Bölümü:

·        2 aşamadan oluşan yazma 1 saat 20 dakikada tamamlanmaktadır. Sınavın İki bölümünde de 140 – 190 kelimeden oluşan bir yazı yazmanız istenmektedir.

Dinleme Bölümü:

·        4 aşamadan oluşan 40 dakikalık dinleme bölümü ile karşılaşmaktasınız.

Speaking Bölümü:

·        Speaking bölümü 14 dakika sürmektedir ve 4 aşamada gerçekleşmektedir.

 

Maltepe İngiliz Kültür FCEsınav eğitimine başlamadan önce birebir sınav örneği ile hazırlanacağınız sınavın içeriklerini önceden görmenizi sağlamaktadır. Maltepe İngiliz Kültür’de FCE sınavında doğru ve ileri bir çalışma ile hedefinize çok kısa zamanda ulaşabileceğiniz başarı odaklı bir program sunulmaktadır.