Maltepe İngilizce Kursu

Yaz Fırsatı %50 İndirim


Ücretsiz Seviyenizi Belirleyin

Ücretsiz seviyenizi belirleyin, Ekstra İndirim Kazanın. Amerikan Kültür Kalitesiyle İngilizce öğrenin.

SAT Eğitimi

SAT PROGRAMI (Scholastic Assessment Test)

SAT testi, Amerikan üniversiteleri tarafından aday öğrencilerin akademik yeteneklerini değerlendirmek adına yapılan bir giriş testidir.

Maltepe İngiliz Kültür, Sat Programı için alanında uzman eğitmenler ile profesyonel destek sağlamaktadır. SAT sınavında iyi puan almak isteyen adayların, gelişmiş bir kelime dağarcığına sahip olmaları gerekir. Maltepe İngiliz Kültür bu alanda kişiye özel başarı odaklı özel ders programı ve akıllı app uygulaması ile destek vermektedir.

SAT

Sat Testi yaklaşık 3 saatte tamamlanır. Maltepe İngiliz Kültür'de Sat Testi için deneme sınavlarına girebilirsiniz. 3 Bölümden oluşan SAT sınavında Okuma 65 Dakika, Yazma ve Dil 35 Dakika ve Matematik sınavı 80 dakika sürmektedir.

Sat Testine hazırlanmak isteyen adaylarımız Maltepe İngiliz Kültür’ün profesyonel ekibi ile direkt iletişime geçebilir, deneme sınavı organize edebilir ve sınav hakkında ileri bilgiler edinebilirler. Maltepe İngiliz Kültür SAT Testi alanında, uzman ekibi ile fark yaratır.

SAT sınavı, kağıt tabanlı ve çoktan seçmeli bir testtir.  En yüksek SAT puanı 1600, en düşük ise 1060 puandır.

 1. SAT Reading

SAT Reading testi; 52 soruyu kapsayan bir bölümdür. Bu bölümde çizelgeler, grafikler ve tablolarda belirtilen metin bölümlerini okuma ve anlama yeteneğiniz test edilir. Pasajlara dayalı ve çoktan seçmeli olan Bilim, Tarih ve Sosyal Bilgileri kapsayan beş parça metin bulunmaktadır. Kelimelerin ve sunulan bilgilerin bağlamını anlamanız açısından değerlendirilirsiniz.

 2. SAT Writing and Language

SAT yazma ve dil testi, verilen paragraflarda okumanız, düzeltmeler yapmanız ve önerilerde bulunmanız gereken toplam 44 çoktan seçmeli sorudan oluşan bir bölümdür. 35 dakikada tamamlayacağınız bu bölüm dilbilgisi, konuları analiz etme, argümanları anlama, noktalama işaretleri, kelime bilgisi ve cümle yapısı açısından değerlendirileceğiniz bir bölümdür.

 3. SAT Mathematics

SAT matematik bölümü, 45’i çoktan seçmeli ve 13 tablo sorusu olmak üzere toplam 58 sorudan oluşmaktadır. Sat, doğrusal denklemler, doğrusal fonksiyonlar, istatistikler ve problem çözme konusundaki bilgilerinizi ölçmektedir. Kendi içinde iki bölüme ayrılmıştır. Soruların 20’sinde hesap makinesi olmadan, 38’ini hesap makinesi ile cevaplamanız gerekmektedir.

Deneyimli ve konusunda uzman eğitmen kadrosuyla SAT eğitiminde yanınızdayız.