Hakkımızda

İngiliz Kültür Dil Okulları, 110 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumu, dünyanın da en yaygın dil okullarından birisidir. İngiliz Kültür Dil Okulları bu tecrübesiyle geliştirdiği eğitim metotları sayesinde 2010, 2011 ve 2013 yıllarında 3 yıl boyunca kendi sektöründe Tüketici Kalite Ödüllerini almış, 2015 yılında da Word of Quality Award ödülünü almaya hak kazanmış Türkiye’nin ilk ve tek dil okuludur.

Maltepe İngiliz Kültür Dil Kursu, başta İngilizce olmak üzere, tüm diğer yabancı diller, sınava hazırlık programları (Toefl, Ielts, Yds, Proficiency, Gmat, Sat, Fce ), iş İngilizcesi, kurumsal eğitimler, işe alım kurumsal seviye belirleme testleri, çocuklar için İngilizce eğitimlerini ve testlerini uluslararası sertifikaya sahip üst düzey eğitmenler ve yayınlarla en üst kalitede vermektedir.

Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük şirketlerine de kurumsal eğitimler ve işe alım seviye tespit sınavları şeklinde hizmet vermeye devam etmektedir.( Referans listemizi referans sayfamızda bulabilirsiniz)

Maltepe İngiliz Kültür’ün kendine özel eğitim metodunda öncelikli hedef, öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirmektir. Maksimum 12 kişilik gruplarda dersler gramer eğitimi ile desteklenir. Daha çok konuşma ve dinleme eğitimleri ile uygulama yapması sağlanır. Özellikle yetişkinler için geliştirilmiş tümdengelim metoduyla gramer ağırlıklı eğitim metotlarından ayrışarak çok daha hızlı bir öğrenme süreci gerçekleşir. Öğrencilerimiz kendilerine verilen şifrelerle ister bilgisayar ortamında, isterse mobil uygulamasıyla (Mykelime), ekstra olarak 7/24 ders çalışabilir, eksikliklerini giderebilir, derse giremediği ya da anlamadığı konuları tekrar edebilir. Konu anlatımlı ders videolarına ulaşabilirler.

Her gün uygulanan Speaking Club aktivitelerine, eğitimi devam eden öğrencilerimizle birlikte eğitimi bitmiş tüm öğrencilerimizin de katılmalarına imkan verilerek, öğrendiklerini unutmadan geliştirmeleri amaçlanır.

Avrupa Dil Portfolyosu'na göre eğitim veren Maltepe İngiliz Kültür Dil Okulları, her bir kurda mezun öğrencisine bu portfolyoya uygun sertifika teslim etmektedir. Bu bakımdan C1 sertifikası Avrupa’da bir çok kurum ve kuruluş (yüksek öğrenim ve işe kabul) tarafından kabul görmektedir.

Maltepe İngiliz Kültür İngilizce Kursu, Toefl, Ielts, Yds, Proficiency, Gmat, Sat, Fce gibi sınava hazırlık programlarında 2020-2021 döneminde  yüzde 99'luk bir hedef yakalama oranına ulaşarak çok büyük bir başarıya imza atmıştır.

Öğretme garantisi kapsamında tüm eğitimlerde gerekli seviyeye ulaşamamış öğrencilerimiz, yapılan testlerde yeterli skoru alamadığında yeniden ücretsiz eğitime tabi tutulurlar. Bu bakımdan Maltepe İngiliz Kültür’de öğrencinin hedefine mutlaka ulaşması sağlanır.